.

środa, 3 lipca 2013

Sprzęt dla podróżnika

Sporo osób lubi tak po prostu spakować plecak i wybrać się w nieznane na wycieczkę. Ale trzeba mieć zawsze plan i dobry sprzęt,aby nawet w nieznanym się nie zgubić. Jakie wyposażenie przyda się każdemu podróżnikowi?


Przede wszystkim przydadzą się mapy. Oczywiście dzisiaj możemy mieć mapy wszystkich państw świata w jednym urządzeniu, które dodatkowo dokładnie określi naszą pozycję i pokieruje do celu. Ale co zrobić, gdy nie będzie zasięgu lub sprzęt nam się rozładuje? Wtenczas z pomocą mogą nam przyjść wydrukowane mapy. Jednak sprawdźmy wcześniej czy zabierane przez nas mapy są aktualne.


Przygotujmy się też na każdą pogodę. Nawet jadąc do kraju,w którym zawsze jest taka sama pogoda musimy być przygotowani na jej zmianę. Foliowy płaszcz przeciwdeszczowy zmieści się w każdej torbie podróżnej. Warto wziąć też nieprzemakalne obuwie, ale i drugą parę butów, która nada się na upał. W ten sposób będziemy mieli wygodne obuwie na każdą pogodę.


Zawsze warto zabrać ze sobą zapas pieniędzy schowany w skarpecie lub bieliźnie. Tyle, aby starczyło nam na powrót do domu w razie, gdybyśmy stracili bilety, pieniądze w portfelu lub nasze biuro podróży zbankrutowało.

2 komentarze: